איך לארוז מזוודה ביעילות ולטוס בזול

הסכמי השמיים הפתוחים הביאו איתם מגוון רחב של חברות תעופה בין-לאומיות ובעיקר את חברות הלואו קוסט (Low cost) האירופיות כמו איזיג'ט (Easyjet), ריינאייר (Ryanair) וויז אייר (Wizzair).

חברות הלואו קוסט מציאות מגוון של כרטיסי טיסה מוזלים ליעדים שונים באירופה, כמו ברלין בגרמניה או רומא באיטליה, אבל לרוב המחירים לא כוללים מזוודה ובחלק מחברות התעופה הכרטיסים הבסיסיים לא כוללים גם טרולי, אז כדי לחסוך את העלויות אנחנו נדרשים לארוז ביעילות.

אז חיפשתם באתרי הטיסות המובילות, כדי למצוא טיסות זולות ליעד הנבחר והשגתם כרטיס טיסה במחיר חלומי, אבל עכשיו צריך גם לארוז כמה בגדים והמחיר החלומי כולל רק טרולי קטן או תיק שאיתו ניתן לעלות למטוס.

בלי לחץ, אפשר לארוז ביעילות ובחכמה ולא לשלם מחיר אקסטרה על מזוודה. 

סידור ואריזת מזוודה ביעילות

מצאו טיסות זולות 

לארוז ביעילות – איך עושים את זה?

שלב א'– הכנת רשימת ציוד – מתחילים בלהכין רשימת ציוד שתכלול את כל מה שצריך ליעד המבוקש – לא לארוז באימפולסיביות, אלא לתכנן מראש.
שלב ב'– בחירת בגדים ניטרליים – מומלץ לבחור בגדים שניתן לשלב בניהם כדי ליצור גיוון,
לדוגמא: אם ארזתם 2 זוגות מכנסיים ו3 חולצות ודאו שהמכנסיים יתאימו לכל ה3 חולצות.
שלב ג'– בחירת נעליים אידיאליות! – בחירת נעליים תמיד נוטה להסתבך ולתפוס נפח רב במזוודה.
מומלץ להביא 2 זוגות נעליים, נעליים לערב ונעליים להליכה (עם עדיפות לנעליים שטוחות שתופסות פחות מקום) אם יש את האופציה להביא נעליים שמתאימות להליכה וגם מספיק אלגנטיות (לדוגמא סניקרס כשמדובר בטיול בעיר) הרי זה משובח!

חשוב לזכור שאת הנעליים הכבדות יותר מומלץ לנעול לטיסה.

אחרי שעשינו סדר ובחרנו את הפריטים המתאימים ביותר הגיע הזמן להתחיל לארגן את המזוודה, אם אתם לא יודעים את גודל התיק שחברת התעופה שלכם מאפשר לעלות איתו למטוס ניתן לראות כאן את החברות המובילות.

** חשוב לשים לב שלחברות התעופה שמאפשרות עלייה למטוס עם טרולי, יש מגבלת מקום בתאי האיחסון העליונים, לכן יש אפשרות שגם אם ארזתם טרולי תצטרכו לשלוח אותו לבטן המטוס (ללא עלות כמובן), קחו אתכם בכל מקרה תיק קטן שאפשר להכניס בו דברים חשובים שאתם רוצים שיהיו עליכם במידה ואתם נדרשים לשלוח את הטרולי.

לארוז ביעילות – כמה טריקים כדי לחסוך במקום:

  1. גלגלו את הבגדים אחד עם השני ואל תקפלו אותם, כך הם יתפסו פחות מקום.
  2. הכניסו ציוד אחד בתוך השני- למשל את הגרביים תגלגלו קטן ותדחפו לתוך הנעליים.
  3. התחילו לארגן את המזוודה כך שהדברים הגדולים/כבדים (כמו נעליים, כלי רחצה או בגדים ארוכים) יהיו מסודרים צמוד לדפנות ויותר קרוב לתחתית המזוודה. אחרי שתסיימו לסדר אותם, תמלאו את החללים שנותרו עם הדברים הקטנים (גופיות, בגדי ים, גרביים, תחתונים).
  4. ארזו כלי רחצה קטנים (גם ככה אם יגמר משתלם יותר לקנות בחו"ל)
  5. מזג האוויר באירופה משתנה בשנייה, אבל אין מקום למטריה גדולה אז הכניסו מטריה מתקפלת או הביאו מעיל גשם מתקפל.

אם בכל מקרה אתם רוצים לעשות שופינג, דבר ראשון הוציאו את הבגדים מהשקיות כי הם סתם תופסות מקום, ניתן לקחת תיק מתקפל (ניתן לרכוש אחד כאן) ואז לעלות איתו למטוס בטיסה חזרה ולשלוח את הטרולי כמזוודה לבטן המטוס, ככה לפחות תשלמו על מזוודה רק בכיוון אחד ולא בשני הכיוונים.

** שימו לב, אם אתם מתכננים לשלוח את הטרולי בטיסה חזור כדי להוסיף מזוודה מראש אחרי שסיימתם את הטיסה הלוך ולא בזמן הצ'ק אין בחזור (בגלל שהעלות תיהיה יותר גבוה). 

מוצר נוסף שיכול לחסוך לכם כסף בתשלוםע על משקל עודף הוא מכשיר כדי גם לקנות  למדידת המשקל של המזוודה (ניתן לרכוש אחד כאן) לפני הטיסה כדי שלא תשלמו על משקל עודף.

אם עדיין לא הצלחת לארגן את התיק או הטרולי צפו בסרטון הבא הוא יעשה לכם סדר: 
(אם הסרטון לא מוצג, לחצו כאן)